גיליון מס' 6
4 יוני 2017
מפגש BIM

סיכום מפגש BIM השישי: BIM כאן ועכשיו

המפגש השישי של הפורום התקיים ב-16.05.2017 בבית מלם תים בנוכחות מרשימה שמילאה את האולם מקצה לקצה. המפגש הפעם היה פורה וסוער מהרגיל עם החדשות הטובות על הגשת הבקשה לתקן BIM למכון התקנים על ידי אגף הבינוי במשרד הביטחון.

המפגש הונחה על ידי אריק שיבי מנהל הפורום ונפתח על ידי חמי מילר מנהל הטכנולוגיות בתים קאד אשר פתח בהצגת הפיצ'ר החדש ב- Revit אשר בלחיצת כפתור הופך את המודל לתלת מימד ומאפשר לבחון אותו באמצעות משקפי מציאות מדומה.

עוד ציין חמי מילר את המחקרים בנושא המצביעים על למידה מהירה יותר והסקת מסקנות בקלות באמצעות השימוש במודל תלת מימדי לעומת מוגבלות התפיסה המתאפשרת כאשר מדובר בדו מימד.

המפגש נפתח בחדשות החשובות ובהרצאתו של אורי גורביץ' מאגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון על הצעדים שננקטו מול מכון התקנים ועל הצעת התקן שהוגשה.

הצגתו של אורי גורביץ' את הדבר הביאה לדיון פורה ושאילת שאלות מקהל המשתתפים בנוגע לפני התחום העתידיים.

לאחר מכן הוצגו על ידי סטודנטים מאוניברסיטת אריאל תוצאות המחקר אשר התבצע בהובלתה של פרופסור איריס רכב ובדק את ההשפעות של שילוב BIM בפרוייקטים לבניה ירוקה.

בהמשך המפגש שמענו מפיו של שחר חבוב מחברת קרסו נדל"ן על שילוב BIM מוצלח בחברה.

לסיכום הכנס באווירה עתידנית הוזמן יצחק ציקורל מומחה לתכנון פתרונות טכנולוגיים בחברת TEAM לדבר על הדבר הבא בעולם הטכנולוגי IOT "האינטרנט של הדברים" ולהסביר כיצד זה מתקשר ל BIM.

לקראת סיום המפגש עלה לבמה רונן ברק מחברת "תדהר" והזמין את חברי הכנס להגיע ליום התעשייה שיתקיים ביולי באי כרתים שביוון במסגרת הכנס LC3.

מנחה הכנס, המרצים והאורחים הרבים שמילאו את אולם מלמ תים קיימו דיון ושיח ער על ההתפתחויות המשמעותיות ושמחו לשתף מניסיונם, לספק תובנות מהשטח ולקיים דיון מקצועי מועיל.

לסיכומו של מפגש נסכם כי העתיד כבר כאן גם בטכנולוגיות המתקדמות וגם בתקן ישראלי ל BIM. 
במסגרת שיתוף הפעולה עם משרד הביטחון וכמומחי התיב"מ בישראל חברת TEAMCAD נמצאת כבר עתה בבניית חבילת הטמעה ייעודית אשר תהווה פתרון מקיף ומותאם לתקן על מנת להקל ולפשט את תהליך העבודה השוטף.

מצפים לראותכם במפגש הבא.

שתפו את המאמר:
טוחן מדיה - בניית אתרים